Human Rights Day

ULOVLJENI U MREŽU / CAUGHT IN THE NET (2020)
  • Documentary
  • 1h 40m
ULOVLJENI U MREŽU SA B/H/S AUDIO DESKRIPCIJOM ZA PUBLIKU OŠTEĆENOG VIDA (2020)
  • Documentary
  • 1h 40m

Dealing With the Past

DNEVNIK DIANE BUDISAVLJEVIC / THE DIARY OF DIANA B. (2019)
  • Docu-Fiction
  • 1h 28m
OBOJENA PTICA / THE PAINTED BIRD (2019)
  • Drama, War
  • 2h 49m
OZRAČENI / IRRADIATED (2020)
  • Documentary
  • 1h 28m
SLUGE REŽIMA / SERVANTS (202)
  • Drama
  • 1h 20m
ŠTA ĆEŠ URADITI KADA SVIJET POČNE DA GORI? / WHAT YOU GONNA DO WHEN THE WORLD'S ON FIRE? (2018)
  • Documentary
  • 2h 3m

Tribute To

ABRILINE KĆERKE / APRIL'S DAUGHTER (2017)
  • Drama
  • 1h 43m
DANIEL I ANA / DANIEL AND ANA (2009)
  • drama
  • 1h 30m
HRONIČNI / CHRONIC (2015)
  • Drama
  • 1h 32m
IZLAZ / ENTRE DOS (2003)
  • Fiction
  • 11min
KROZ OČI / THROUGH THE EYES (2014)
  • Drama
  • 1h 11m
NAKON LUCIJE / DESPUÉS DE LUCÍA (2012)
  • Drama
  • 1h 42m

EFA Short Matters!

BOŽIĆNI POKLON / THE CHRISTMAS GIFT (2018)
  • Fiction
  • 23min
CRNO SUNCE / BLACK SUN (2019)
  • Fiction
  • 20min
DIZAČ TEGOVA / WEIGHTLIFTER (2018)
  • Fiction
  • 30min
HARD ON (2019)
  • Animation
  • 19min
JAJE / EGG (2018)
  • Animation
  • 13min
OSLO (2019)
  • Fiction
  • 16min
PRETJERIVANJE ĆE NAS SPASITI / EXCESS WILL SAVE US (2019)
  • Fiction
  • 14min
REKONSTRUKCIJA / RECONSTRUCTION (2018)
  • Fiction
  • 15min
SLOBODA KRETANJA / FREEDOM OF MOVEMENT (2018)
  • Animation
  • 29min
(STALNI) POSAO / (FOOL TIME) JOB (2017)
  • Animation
  • 17min

Competition Short Film

ANTIOTPAD (2020)
  • Fiction
  • 18min
BOJNO POLJE / BATTLEFIELD (2020)
  • Fiction
  • 8min
LJUSKE OD JAJA / EGGSHELLS (2020)
  • Fiction
  • 15min
MAMAVILLE (2020)
  • Fiction
  • 20min
MIKROKAZETA - NAJMANJA KAZETA KOJU SAM IKAD VIDIO (2020)
  • Fiction, Animation
  • 19min
NEVIDLJIVI / INVISIBLES (2020)
  • Animation
  • 10min
NJENIM STOPAMA / IN HER STEPS (2020)
  • Fiction
  • 25min
PREOKRET / TWIST (2020)
  • Fiction
  • 16min
VJENČANJE / GUKHUROBA (2020)
  • Fiction
  • 21min
ZBOGOM, VESNA / VESNA GOODBYE (2020)
  • Fiction
  • 14min

Competition Student Film

ANGINA PECTORIS (2020)
  • Fiction
  • 18min
ANJA (2020)
  • Fiction
  • 19min
B4 (2020)
  • Documentary
  • 13min
BEZ LICA / FACELESS (2020)
  • Documentary
  • 14min
CRVENA NIT / RED STRING (2019)
  • Animation
  • 5min
KORIJENI / THE ROOTS (2019)
  • Documentary
  • 16min
LOTOVA ŽENA / LOT'S WIFE (2020)
  • Fiction
  • 23min
MOJ TATA, KLOVN / MY DAD, THE CLOWN (2020)
  • Documentary
  • 24min
PORODIČNI ODMOR / FAMILY VACATION (2020)
  • Fiction
  • 19min
PRESUDA U SLUČAJU K. / THE VERDICT IN CASE OF K. (2020)
  • Fiction
  • 30min
RIBE POPUT NAS / FISH LIKE US (2020)
  • Fiction
  • 17min
SUŽANJ / THRALL (2020)
  • Animation
  • 9min
VELIKA DOSTIGNUĆA / DEVELOPMENT (2020)
  • Comedy, Short
  • 21min
VELIKA ISTANBULSKA DEPRESIJA / THE GREAT ISTANBUL DEPRESSION (2020)
  • Fiction
  • 20min
ZBOGOM, MALA ULICE! / BYE LITTLE BLOCK! (2020)
  • Animation
  • 9min

In Focus

GLAS / THE VOICE (2019)
  • Drama
  • 1h 20m
MALMKROG (2020)
  • Drama, History
  • 3h 20m
MOJ JUTARNJI SMEH / MY MORNING LAUGHTER (2019)
  • Drama
  • 1h 34m
NEVOLJA S ROĐENJEM / THE TROUBLE WITH BEING BORN (2020)
  • Drama
  • 1h 34m
PUN MJESEC / FULL MOON (2019)
  • Drama
  • 1h 25m
RAJSKI VRT / EDEN (2020)
  • Drama
  • 2h 33m
U NEOBIČNOJ POTRAZI ZA LAUROM DURAND / IN THE STRANGE PURSUIT OF LAURA DURAND (2019)
  • Road Movie, Comedy
  • 1h 38m
VELIKA ŠTAMPANA SLOVA / UPPERCASE PRINT (2020)
  • Drama
  • 2h 8m
VRBA / WILLOW (2019)
  • Drama
  • 1h 41m
ZANA (2019)
  • Drama
  • 1h 37m